UYGULAMALAR ve PROJELER

eTwinning Projesi

Değerli veliler,

Yeni Ufuklar Anaokulu olarak ‘Sağlığa Giden Eğlenceli Yol’ adında yeni bir projeye başlıyoruz. Estonya’da faaliyet gösteren ‘Narva Kindergarten Potsataja’ Anaokulu ile kuruculuğunu gerçekleştirdiğimiz proje de oyun yoluyla çocuklarımıza sağlıkla ilgili farkındalık çalışmaları yürüteceğiz. Ayrıca çocuklarımızın farklı kültürleri tanıyarak kültürlerarası etkileşimde bulunmalarını hem de İngilizce dil pratiklerini geliştirmelerini hedeflemekteyiz.  Sağlıkla ilgili farklı kültürlerde gerçekleştirilen kültürel oyunları çocuklarımıza öğreteceğiz. 

Proje ortakları arasında yer alan Estonyalı öğrencileri ile canlı online bağlantılar kuracak hem ortaklara kendi kültürümüzü tanıtacak hem de ortaklarımızın kültürlerini öğreneceğiz. Farklı kültürlere, ülkelere yolculuk yapacağız. 

Tüm çocuklarımız hem bireysel kendi ürünlerini ortaya koyacak, hem sınıf içerisinde grup etkinliği ile ürün ortaya çıkartacak hem de ülkeler arasında karışık ekipler oluşturarak ürün ortaya çıkartacaklardır.

eTwinning, Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur ve sadece eğitim içerikli projeler yer almaktadır. Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) kullanımıyla okullar için destek, araç ve hizmetler sağlayarak Avrupa’daki okullar arası işbirliğini teşvi Sk eder. Avrupa'daki okullar, öğretmenler ve öğrenciler için eğitimi geliştiren 34 Avrupa Eğitim Bakanlığının uluslararası işbirliğinden oluşan European Schoolnet tarafından yönetilmektedir. Ayrıca eTwinning ulusal düzeyde 38 Ulusal Destek Kuruluşu tarafından desteklenmektedir.

eTwinning Projesi

© 2021 Yeni Ufuklar Anaokulu. Tüm Hakları Saklıdır